Novinky

Horký mošt z ovoce


 Přiďte se k nám ohřát teplým nápojem.

 Nově pro Vás máme teplý ovocný mošt od výrobce Ovocňák.

 Tato firma vyrábí mošty, pyré a ovocné tyčinky.

 Něco málo o firmě Ovocňák:
 Region Bílých Karpat, kde se moštárna nachází, je velmi charakteristický svou rozmanitostí fauny i flóry. V nejnižších polohách se nacházejí úrodné půdy pro   náročné hospodářské plodiny, na jižních svazích se daří vinné révě a ovocným stromům a v nejvyšších polohách už naleznete pouze pastviny pro ovce.   Nejtypičtějším ovocem pro tento kraj je švestka obecná.

 Suroviny pro tvorbu moštů pochází převážně od sadařů z Moravy, případně od dalších českých a slovenských pěstitelů. Celoroční dodávku moštů jsme schopni   zajistit díky skladování jablek ve skladech ULO (ultra low oxygen) bez přístupu vzduchu. Měkké ovoce, které nestihneme zpracovat, zamrazíme a postupně   zpracováváme až do další sezóny. Hlavním cílem je nabídnout kvalitní produkt z českých zemí českému spotřebiteli.

 Základem moštů a pyré jsou jablka. Ty jsou výhradně z rádiusu 100km kolem nás! Spolupracujeme s dvanácti sadaři, kteří všichni disponují certifikací SISPO,   neboli jsou zařazeni v integrované produkci. To znamená, že výrazně omezují chemii, kterou se jablka ošetřují, a to jen prostředky, které byly schváleny a   většinou jsou z oblasti BIO přípravků. Za ty roku už se dobře známe a tak víme, kdo jaké jablka má, jaké odrůdy pěstuje a můžeme se tak vzájemně spolehnout   na naši spolupráci. 

Kdo si přijde pro teplý ovocný mošt z kvalitních surovin. 

 Již od pondělí 3.2.2019

Komentáře