Recepty

Mug cake


 Jaké je Vaše oblíbené jídlo dne? U mě je to snídaně! Je to start, kde se odvíjí má nálada, energie a chuť k jídlu do celého dne. 
 Snažím se mít ráno klidné pohodové a harmonické aby jsem měla celý den hezký. 
 Mám radost když mám čas si připravit dobrou snídani, která mě zasytí a zvedne náladu. Rohlík se sýrem už se pro mě stal fádním před XXX lety
 Mám mlsnej jazýček, proto si ráda připravím sladkou snídani. (Není to žádný chleba s nutelou, ale nějaká dobrá kaše (ovesná, rýžová nebo pohanková) se           semínky ovocem a ořechy nebo bílý jogurt s proteinem, ovocem a ořechy nebo proteinový nápoj s burákovým máslem (banánem a trochou vloček) 
 Když už se chci hodně rozmazlovat a mám čas udělám si mug cake hrníčkový koláč. Příprava je snadná a surovin nepotřebujete moc.

 * 40g            vloček
 * 1ks            rozmačkaný banán
 * 1ks            vejce
 *1/2 čl          kypřící přášek (vinný kámen)
 * špetka       skořice
 * 20g           protein (nemusí být)

Dozdobení
 * ořechy, ovoce, kostička čokolády, bílý jogurt 

 * V misce (která může jít do mikrovlné trouby)Rozmačkáme banán, přisypeme vločky, kypřící prášek, rozklepneme vejce a vše smícháme. Podle chuti přidáme skořici a kdo chce mít bohatou snídani na bílkoviny přidejte si odměrku proteinu. Vše smícháme a dáme na 2 minuty do mikrovlné trouby. Poté koláč překlopíme z hrnečku na talíř a můžete dozdobit jogurtem, ovocem a ořechy. Podle vaší nálady a chuti!
 ** Pokud máte rádi překvapení můžete před tím než dáte koláč ,,péct´´ doprostřed vložit kostičku čokolády nebo lžičku burákového másla či džemu. Při rozkrojení to bude milé překvapení :) 

Doufám že se Vám tip na sladkou snídani líbí a třeba si mug cake připravíte :)

Napište mi co snídáte nejraději vy?!!

Komentáře