Sport

Proteiny

Dnes máme v hlavní roli proteiny


Proteiny jsou základní stavební látkou lidského těla, zejména pro svalovou hmotu. Proteiny se kolem nás vyskytují ve velkém množství forem, které mají rozdílný vliv na funkce lidského těla
Tělo využívá proteiny jako zdroj energie.
Žádné hladovky či jiné přísné nízkoenergetické diety pro tělo nejsou přínosem ba naopak.
tělo by mělo mít celý den pravidelný přísun energie, pokud tomu tak není tělo začne (brát) spalovat proteiny - z vašich těžce vybudovaných svalů. Proto základem pro nabraní svalové hmoty, ale i udržování a správnou regeneraci je jedno jídlo, s přiměřeným množstvím sacharidů. Cca každé 2 až 3 hodiny.Sama používám tento protein od značky Myprotein. Jsem velice spokojená s chutí proteinu, dobře se rozmíchává a nezanechává hrudky.
Výborné je energeticé zastoupení kdy v jedné porci je  21g bílkovin, 4,5g BCAA, 1,9 g tuků a 1 g sacharidů (sacharidy se liší od příchuti proteinu)
Máme různé příchutě ve 2 velikostech 1kg/ 2,5kg (pokud nevíte jakou příchuť zvolit mám v prodeji i jednoporcové balíčky různých příchutí)

Je vhodný pro všechny, kteří si chtějí udržet potřebné denní množství bílkovin. At´jste sportovec začínající, aktivní nebo vrcholový bílkoviny jsou důležité k tvorbě a regeneraci svalů.

Protein má mnoho využití: základní nápoj s vodou/mlékem, ,,ochucení´´ při pečení dortíků, tyčinek, do jogurtu/ tvarohu/ kaší a jiné...
Skvěle se rozpouští, nedělá hrudky a nabídka příchutí je široká


Kolik potřebuji proteinu? | Myprotein cz

zdroj: http://www.myprotein.cz/blog/strava/kolik-proteinu-potrebujete/

Komentáře